İlçemiz okullarından Taşlıçay Anadolu Lisesi ve Taşlıçay Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen meslek tanıtım programına İlçe Kaymakamımız Sayın Enver ÖZDERİN katılarak son sınıf öğrencilerine Kaymakamlık mesleği hakkında bilgilendirme yaparak, görev ve yetkileri, nasıl mesleğe girilebileceği, eğitim süreci gibi konularda bilgilendirme yaparak, öğrencilerin sorularını cevapladı.
Öğrencilere toplumun geleceği olduklarını hatırlatarak, şunları söyledi: "Başarı elde ettiğiniz müddetçe kendinize büyük hedefler belirleyip gelecek planlaması yapabilirsiniz. Bakın ben de sizler gibi bu sıralardan geçerek bu günlere geldim ve Kaymakam oldum. Neden sizler yarın ki günde bu ülkeye Başbakan, Cumhurbaşkanı, Öğretmen, Avukat ya da Doktor almayasınız ki. Bunun için hiçbir engel yok. Hepinizin gözlerinde başarının parıltısı var. Bizlerden ne talebiniz olursa yardımcı olmaya hazırız. Yeter ki başarı elde edin. Bizler arkanızdayız" dedi. 

        Programa Hakim Sayın Ezgi TOY, Cumhuriyet Savcısı Sayın Kamil AVLUCA’ da katılarak öğrencilere meslekleriyle ilgili bilgiler verdiler.